Jeśli planujesz remont dachu musisz się do tego przygotować nie tylko pod kątem technicznym. Może również istnieć konieczność zgłoszenia przewidzianych prac we właściwym urzędzie. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z możliwością otrzymania kary. Kiedy wymagane jest zgłoszenie zamiaru wymiany pokrycia dachowego lub uzyskanie pozwolenia? Kiedy można tego dokonać bez jakichkolwiek formalności?
Jeśli myślisz o budowie na swojej działce altany ogrodowej, musisz liczyć się z koniecznością dostosowania się do przepisów prawnych, jakie w tym obszarze obowiązują. Warto zwrócić uwagę na wymaganą minimalną odległość altany od działki sąsiada, a także czy wymagane będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Poniżej znajdziesz wszystko, o czym musisz pamiętać!
Przepisy ustawy Prawo budowlane wciąż nie odnoszą się bezpośrednio do kwestii magazynów energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. W artykule ekspert Adrian Chruszcz omawia utrudnienia, jakie ta okoliczność wywołuje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i poznaj praktyczne wyjaśnienia specjalisty z zakresu prawa nieruchomości.
Tematyka przydomowych schronów, które miały być realizowane w uproszczonej procedurze w dalszym ciągu nie została uregulowana w przepisach ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Nastroje społeczne oraz rosnąca popularność tego typu inwestycji jednoznacznie wskazują, że przydomowe schrony mogą okazać się obiektami budowlanymi, których będzie oczekiwać spora część społeczeństwa.
To oczywiste, że działania bądź zaniechania stojące w sprzeczności z dyspozycjami ustawy Prawa budowlane, będą niosły za sobą nie tylko odpowiedzialność finansową, ale również karną. Katarzyna Mateja – ekspertka prawa budowlanego, przedstawia i omawia sankcje karne, które wiążą się z nieprzestrzeganiem regulacji ustawy Prawo budowlane. Zapoznaj się z nimi.
Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
ul. Łotewska 9a
03-918 Warszawa