W zakresie realizacji prywatnych inwestycji, takich jak np. przydomowy wiatrak, brakuje uproszczeń, zwolnień itp. Stoi to w kolizji z generalnym dążeniem do transformacji energetycznej. Zasadnym wydaje się, aby tego typu inwestycje mogły być realizowane w maksymalnie uproszczonej procedurze – uważa Adrian Chruszcz, prawnik i specjalista z zakresu prawa nieruchomości.
Wzmocnienie pozycji członków spółdzielni, wybór członków zarządu obligatoryjnie przez walne zgromadzenie, wprowadzenie kadencyjności zarządu spółdzielni – to niektóre zmiany, nad którymi pracuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeczytaj jak te rewolucyjne zmiany wpłyną na codzienną działalność spółdzielni.
Obowiązek wypłaty zaliczki na konto beneficjenta, a nie wykonawcy, limity dotacji na poszczególne kategorie kosztów, uzyskanie określonego standardu energetycznego w wyniku realizacji inwestycji, uproszczenie i przyspieszenie procesu otrzymania i wypłaty dotacji oraz więcej kontroli firm i beneficjentów - to zmiany w programie „Czyste powietrze” przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska i Narodowy Fundusz ...
Co najmniej 2,5-krotnie więcej środków dla gmin na mieszkalnictwo społeczne i komunalne, ograniczenie możliwości wsparcia zakupu mieszkań do rynku wtórnego, wprowadzenie instytucji inwestorów społecznych oraz pomoc seniorom i studentom – to główne założenia nowego rządowego programu „Klucz do mieszkania” opracowanego w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
Od 23 grudnia 2024 r. obowiązują przepisy nowelizujące rozporządzenie przeciwpożarowe dotyczące budynków. Jakie zmiany w zakresie tzw. „urządzeń wykrywających” wprowadziły? Na czym dokładnie polega obowiązek odpowiedniego oznaczenia miejsc połączenia ściany oddzielenia ppoż. ze ścianą zewnętrzną oraz dachem w wielkopowierzchniowych budynkach handlowych, produkcyjnych oraz magazynowych ? Poznaj zmiany mające wpływ...
Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
ul. Łotewska 9a
03-918 Warszawa